2024. szeptmber 11-I KEZDÉSSEL - HÁROMALKALMAS
ONLINE ESEMÉNY
GYERMEKEINK
ÉS A KÉPERNYŐK
Miért fontos?
„A gyermekek rosszabbul alszanak, nem tudnak koncentrálni és elveszítik kreativitásukat, ha sok időt töltenek a képernyők előtt.” – „A közösségi média olyan függőséget okoz, mint az alkohol, vagy a drogok” – A 8-12 éves korosztálynak olyan érzelmeket kell átélnük a képernyők előtt, amiket régebben felnőtt érzelmeknek hívtunk” – ez csupán néhány szakvélemény és vészharangkongatás, amely – hála Istennek! – az utóbbi időben egyre hangosabb és hangosabb lesz.
Örömmel és megkönnyebbüléssel olvassuk, hogy már kormányzati és oktatási szinten is születnek döntések a gyermekek mobiltelefonhasználatának a korlátozására, illetve, hogy egyre több a tudatos szülő, aki próbálja távoltartani gyermekét a képernyőktől, a villogó monitorok helyett inkább jó könyveket, hangszert, sporteszközt adva a csemetéi kezébe.
A felnövekvő generációval, a mai kiskamaszokkal, serdülőkkel mi is az osztálytermekben találkozunk a Titkos küldetés® és Ciklus-show® foglalkozásokon, és megdöbbentő látni, hogy azokban a tanintézményekben, ahol a mobiltelfonok használata órák között engedélyezett, a diákok képesek mozdulatlanul végigülni a szüneteket a képernyőre meredve.
Ebben a pörgős, digitalizált világban a gyerekeknek elengedhetetlenül szükségük van a szülők támogató jelenlétére. Enélkül olyan traumáknak lehetnek kitéve, amelyeket később felnőttként is nehéz feldolgozniuk. A szülőknek ugyanakkor elsőként saját magukat kell tudatosan nevelniük ahhoz, hogy megfelelő példával járjanak elöl.
Hisszük, hogy van megoldás: a szülőkre és általuk a gyermekeikre hatva vissza lehet szorítani, csökkenteni lehet annak az „emberkísérletnek” a negatív hatásait, amely lassan egy egész generációt tesz tönkre. Tudjuk, hogy ebben Isten is a segítségünkre van!
„A család nem mondhat le arról, hogy a támogatás, a kísérés, a vezetés helye legyen, még ha újra számba is kell vennie a módszereit, és új erőforrásokat is kell találnia. Meg kell terveznie, hogy minek akarja kitenni a gyermekeit. Ezért nem szabad kitérni a kérdés elől: kik foglalkoznak azzal, hogy szórakoztassák és mulattassák őket, kik azok, akik a képernyőkön át beférkőznek a lakásukba, kik azok, akiknek a vezetésére bízzák őket szabadidejükben.”
(Ferenc pápa: Amoris laetitia, 260)
Honnan vettük a bátorságot?
Az elmúlt évben több online szexuális nevelés kurzust tartottunk szülőknek, ahol a résztvevők többször is kifejezték: komoly kísértésnek, megoldhatatlan feladatnak, a szexualitás kapcsán terjedő álinformációk forrásának tekintik a mobileszközöket, de mégis nehéz ellenállni a korszellemnek, annak a hangulatnak és nyomásnak, amikor már az elemi osztályokban (néha már az óvodákban!) is megjelennek a mobiltelefonok a gyermekeik osztálytársai kezében.
„Csak le ne maradjon valamiről! Csak ki ne közösítsék!” – ezek a szülők legalapvetőbb félelmei és erre a hatásra még a tudatosabb szülők is feladják, és megvásárolják gyermeküknek az első mobileszközt – és az összes vele járó problémát, amelyről annak használati utasításában egy szó sincs.
Régi vágyunk, hogy ebben a témában jó beszélgetéseket kezdeményezzünk. Az elmúlt hónapokban, években a saját gyermekeink nevelése kapcsán is sokat tapsztaltunk, emellett tanultunk, olvastunk, előadásokat halgattunk az Isten akarata szerinti digitális nevelésről, és úgy éreztük, hogy eljött az ideje ennek a kurzusnak is. Tartsatok velünk ezen az úton!
Mire számíthattok?
Mikor adhatok okoseszközt a gyermekeimnek? Mikor és mennyit a képernyőkből? Kellenek a szabályok, a szülői kontroll? Harcba szállhatunk a dopaminfüggéssél? Hogyan óvjuk meg gyermekeinket az internet és a közösségi média veszélyeitől? Digitális multitasking, szexting, sharenting, avagy ismerkedjünk a fogalmakkal – Hogyan lehetünk tudatos képernyőhasználó család? Ha olvasóvá nevelem, már nem fogják érdekelni a képernyők? – olyan kérdések ezek, amelyek valamennyi szülőt foglalkoztatnak.
Olyan házaspárok jelentkezését várom, akik együtt szeretnének fejlődni és elmélyülni ebben a témában, akik vágynak arra, hogy még tudatosabban, Isten akaratát is figyelembe véve, az Ő igazságaira alapozva készítsék fel, vezessék és erősítsék gyermekeiket a digitális világban való jártasságra.
Minden szerda este egy-egy témafelvezető tanításra, közös imára, de otthoni feladatokra, illetve jó ötletekre, segédeszközökre is számíthattok.
Szeretném, ha párban jelentkeznétek, ugyanis jó lenne, ha a gyermekeitek digitális nevelése kapcsán együtt tudnátok majd jó döntéseket hozni. Ha ez valamilyen okból nem megvalósítható, akkor is regisztrálhattok.
Feltétel a teljes sorozaton való részvétel!
Szeretettel várom a jelentkezéseteket,
Kertész Tibor
A kurzus programja
Idő
Cím
Előadók
- 2024. szeptember 11. - 19:30 - 21:30
- Gyermeknevelés a digitális korban: ha időt nyerünk, érettséget nyerünk
Családpásztor Evangelizációs Szolgálat
- 2024. SZEPTEMBER 18. - 19:30 - 21:30
- Hogyan hat a "digitális kokain"?
Családpásztor Evangelizációs Szolgálat
- 2024. SZEPTEMBER 25. - 19:30 - 21:30
- A digitális gyermeknevelés gyakorlata
Családpásztor Evangelizációs Szolgálat
Áraink
A regisztráció időpontját követően 48 óra áll rendelkezésre a részvételi díj átutalására. Bejelentkezéseteket csak a banki átutalás után tekintjük véglegesnek!
A regisztráció határideje 2024. szeptember 9-e, hétfő 15:00. Lemondást kizárólag írásban fogadunk el szeptember 9-e, hétfő estig a következő címen: office@csaladpasztor.com. Ezt követően a befizetett díjakat már nem áll módunkban visszafizetni!
A helyek száma korlátozott, legtöbb 10-12 házaspárral indítunk újabb online kurzust!
Számlaadatataink:
RO94BTRLRONCRT0CK3345201
Bankszámlatulajdonos:
KERTÉSZ M. ÎNTREPRINDERE FAMILIALĂ (CUI:47508731)
A bejelentkezetteknek egy nappal az online kurzus megkezdése előtt e-mailben küldjük a kapcsolódási linket a Zoom alkalmazáshoz.es
Gyakran Feltett Kérdések
Bár sokan még idegenkednek az online eszközök ilyen célú használatától, de a tapasztalataink azt mutatják, hogy hatékonyan működik így is a folyamat. Az online kapcsolat előnyei, hogy nincs szükség a megszokott, biztonságos környezet, az otthon elhagyására, illetve, hogy nincs utazási költség és idő.
Édesanyákat és édesapákat. Vagy jövendő édesapákat és édesanyákat. A gyermekeink szexuális nevelésére nem lehet elég korán felkészülni.
A járványidőszakban szerveztünk már házasoknak szóló többalkalmas online kurzust, illetve feleségeknek, édesanyáknak, férjeknek, édesapáknak online lelkinapokat. Nehéz volt megszokni, hogy csak a képernyőn láthatjuk egymást, de így is nagyszerű élmény volt. Tavaly ősszel szerveztük az első, idén tavasszal a második online kurzusunkat ebben a témában, nagyon sok jó tapasztalattal és pozitív visszajelzéssel a házaspárok részéről.
Az online kurzusok előnye az is, hogy több ezer kilométerre, a Kárpát-medence, vagy a világ bármely pontján élő házaspárokat is összekapcsolhatjuk. Fontos, hogy tanuljunk együtt, egymás tapasztalataiból!
Általában minden, a világhálóra csatlakoztatható okoseszköz (okostelefon, tablet, laptop stb.) megfelel. Egy asztali számítógép nagy képernyővel, illetve egy okostévé még alkalmasabb. Legyen rá telepítve a Zoom alkalmazás, ez a felhőalapú kommunikációs platform kiváló konferenciahívásokra.
Kérjük, hogy az online kurzus ideje alatt ne legyenek a közeletekben, ugyanabban a helyiségben, szobában a gyermekeitek.
SZOLGÁLATUNK
- Programjaink
- Médiamisszió
- Imaszolgálat
MÉDIA
- Reggeli csendesség
- Igeversek
- Imák
- Bátorító üzenetek
BLOG
- Házaspároknak
- Szülőknek
- Családi katekézis
- Jegyeseknek
- Fiataloknak
- Gondolatok
HASZNOS LINKEK
- Imádkozunk érted
- Partnereink
KAPCSOLAT
Cím
Kézdivásárhely, 525400
Telefon:
Email:
2022 © Családpásztor Evangelizációs Szolgálat